607 876 146 | ZAMÓW DARMOWĄ WYCENĘ lukaszhodurek@wp.pl
Zaznacz stronę

Termomodernizacja Rybnik

Termomodernizacja to działania mające na celu maksymalne zminimalizowanie zapotrzebowanie budynku na energię cieplną. Prace termomodernizacyjne obejmują m.in.ocieplenie zewnętrzne budynku, zmodernizowanie systemów grzewczych i wentylacyjnych jak również uszczelnienie okien i drzwi.

Termomodernizacja – na czym polega?

Termomodernizacja nie zawsze oznacza generalny remont całego budynku. Należy jednak pamiętać, że tylko kompleksowe podejście do tematu da najlepsze efekty i zintensyfikuje korzyści płynące z tego rozwiązania. Zmieniłeś źródło ogrzewania, wymieniłeś drzwi i okna na bardziej szczelne, a ciepło z budynku nadal ucieka? Prawdopodobnie czas podjąć kolejne kroki zmierzające do pełnej termomodernizacji budynku. Czas na ocieplenie!

Jak przygotować się do termomodernizacji?

Zaplanuj budżet, znajdź odpowiedniego wykonawcę i skonsultujcie, które działania powinny być wykonane w pierwszej kolejności. Dobry fachowiec odpowiednio Cię nakieruje i podpowie, jaka powinna być kolejność prac termomodernizacyjnych. Istnieje jednak uniwersalna, ogólnoprzyjęta zasada, że kompleksowe działania termomodernizacyjne zaczynamy od ocieplenia budynku. Oto jak plasują się działania termomodernizacyjne:

  1. Montaż ocieplenia na ścianach.
  2. Docieplenie innych przegród (stropów, podłóg, dachu…).
  3. Wymiana okien i drzwi na takie, które będą miały maksymalną szczelność (lub kontrola dotychczasowych pod kątem obecności mostków termicznych).
  4. Wymiana urządzeń grzewczych (lub dostosowanie dotychczasowych do nowych warunków cieplnych).

Trzymanie się powyższej kolejności pozwoli na jak najefektywniejsze przeprowadzenie termomodernizacji i zminimalizowania jego kosztów.

Grunt to odpowiedni materiał ociepleniowy!

Aby termomodernizacja Twojego budynku była jak najbardziej skuteczna, pamiętaj o odpowiedniej kolejności wykonywanych prac, wyborze wysokiej jakości materiałów i o zatrudnieniu odpowiednich fachowców. Skupmy się na materiałach. Oto podstawowe z nich:

Styropian

(polistyren ekstrudowany lub ekspandowany). To jeden z najczęściej stosowanych materiałów do ociepleń. Jest stosunkowo niedrogi, ma dobre właściwości izolacyjne, jest lekki i łatwy w montażu.

Wełna mineralna

To materiał ociepleniowy składający się z włókien mineralnych, takich jak szkło czy skały. Wełna mineralna jest niepalna i odporna na działanie wilgoci, ma dobre właściwości izolacyjne. Może być stosowana w postaci popularnych płyt lub mat.

Pianka poliuretanowa

To rodzaj izolacji, którą można rozpylić lub wstrzyknąć w szczeliny i przestrzenie pomiędzy ścianami. Piankę poliuretanową cechuje dobra izolacja termiczna i doskonała zdolność do wypełnienia wszelkich nieszczelności.

Płyty z włókna drzewnego

Wykonane z włókien drzewnych, takich jak drewno drzew iglastych. Mają dobre właściwości izolacyjne, są przyjazne dla środowiska i mogą być stosowane zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków.

Materiały kompozytowe

Łączą różne materiały izolacyjne, takie jak wełna mineralna, styropian i inne, w celu uzyskania lepszych właściwości termoizolacyjnych.

Termoizolacja w Rybniku z Term-Hod

Jeśli szukasz firmy, która pomoże Ci z termomodernizacją Twojego domu, firmy czy bloku, którym zarządzasz, dobrze trafiłeś. Zachęcamy do kontaktu z Term Hod i zapoznania się z naszą ofertą.