607 876 146 | ZAMÓW DARMOWĄ WYCENĘ lukaszhodurek@wp.pl
Zaznacz stronę

Izolacja fundamentów Myślenice

Przy budowie domu czy jakiegokolwiek innego budynku mieszkalnego, niezbędna jest dobra izolacja fundamentów. Fundamenty, choć nie są widocznym elementem budynku, stanowią jego podstawę i dobrze zaizolowane znacznie wydłużają jego „żywotność”. Zapobiegają wnikaniu wilgoci do wnętrz, co – jak wiadomo – mogłoby spowodować wiele problemów. Izolacja fundamentów Myślenice? Z nami to proste!

Dlaczego warto wykonywać izolacje fundamentów?

Izolacja fundamentów pomaga utrzymać dom w chłodzie latem, cieple zimą i zmniejszyć koszty energii. Taka izolacja może być wykonana różnymi metodami w zależności od rodzaju fundamentu. Na przykład, izolacja pianką natryskową jest często używana do ścian piwnicy. Płyta izolacyjna może być stosowana, jeśli nad poziomem znajduje się belka stropowa lub jeśli fundament jest wykonany z bloków betonowych. Dodatkowo, sztywne piankowe panele izolacyjne mogą być również zainstalowane wzdłuż zewnętrznej strony betonowej ściany fundamentowej. Brzmi skomplikowanie? Nie dla nas! Jako fachowcy w tej dziedzinie z chęcią doradzimy, jaka izolacja fundamentów (Myślenice) będzie najlepsza właśnie dla Twojego budynku.

Izolacja pozioma fundamentów

Aby nowo budowany dom mógł służyć przez lata, ogromny wpływ na trwałość jego konstrukcji ma właśnie izolacja ław fundamentowych (w dużej mierze właśnie ta pozioma). Czym jest? To po prostu hydroizolacyjna powłoka, która jest umieszczona pomiędzy ścianami parteru a fundamentami lub ścianą a ławą fundamentową. Zadaniem izolacji poziomej jest ochrona przed kapilarnym podciąganiem wody z gruntu w górę. Stanowi więc podstawową ochronę przed wniknięciem wilgoci do wnętrza.

Warto również wspomnieć o kolejnym rodzaju izolacji fundamentów, czyli o izolacji pionowej, która zapobiega zawilgoceniu ścian w piwnicach i ścian fundamentowych. Jest idealnym uzupełnieniem izolacji poziomej.

Izolacja fundamentów w Myślenicach – z nami to proste!

Jeśli szukasz sprawdzonego partnera od izolacji fundamentów w Myślenicach, właśnie znalazłeś! Zasięg działalności naszej firmy obejmuje wiele miast w woj. Śląskim, Małopolskim i Mazowieckim. Skontaktuj się i dogadajmy szczegóły współpracy!