607 876 146 | ZAMÓW DARMOWĄ WYCENĘ lukaszhodurek@wp.pl
Zaznacz stronę

Ocieplanie budynków Radom

Ocieplanie domów i budynków mieszkalnych to bardzo istotna kwestia. Warto dobrze zaplanować tę czynność już na etapie projektowania. Rodzaj warstwy izolacyjnej, jej grubość, a także to, jakie części budynku będą ocieplane, zależą od wielu czynników. Jeśli poszukujesz fachowego doradcy, jak również wykonawcy ociepleń budynków w Radomiu i nie tylko, jesteś w dobrym miejscu. Zajmujemy się tym od wielu lat!x

Oszczędności i komfort cieplny

Choć te dwie zalety ocieplania budynków są zdecydowanie ważne (a może nawet najważniejsze), istnieje szereg dodatkowych zalet, jakie niesie za sobą termoizolowanie. To między innymi poprawa poziomu wilgotności i temperatury wewnątrz. Te, jak wiadomo, mają wpływ na nasze zdrowie, samopoczucie, jak również warunki (do spania/odpoczynku/pracy…). Ocieplony budynek to także dużo mniejsze ryzyko pojawienia się w budynku wilgoci i pleśni. To jeszcze nie wszystko! Poprawa izolacji akustycznej to również zasługa ocieplenia budynku.

Ocieplanie budynków styropianem

Jednym z najpopularniejszych materiałów izolacyjnych, zaraz obok wełny mineralnej, jest oczywiście styropian. Jedną z jego najważniejszych zalet jest bardzo dobra izolacyjność termiczna. Dzięki temu możliwe jest znaczne obniżenie kosztów ogrzewania i klimatyzacji oraz poprawa komfortu cieplnego wewnątrz budynku.

Styropian jest węglowodorem prostym, co oznacza, że nie przedostaje się do stratosfery i stosunkowo szybko ulega rozkładowi. Jest również bardzo lekki, co pozwala na jego łatwy i szybki montaż. Jest całkowicie neutralny dla środowiska i nie zawiera szkodliwych substancji, co czyni go bezpiecznym dla zdrowia.

Ocieplanie ścian styropianem to skuteczna, ekonomiczna i bezpieczna metoda izolacji termicznej budynków. Dzięki styropianowi możliwe jest znaczne obniżenie kosztów ogrzewania czy klimatyzacji. Jest to trwały, lekki i prosty w montażu materiał izolacyjny, który z powodzeniem stosujemy w TERM-HOD na co dzień.