607 876 146 | ZAMÓW DARMOWĄ WYCENĘ lukaszhodurek@wp.pl
Zaznacz stronę

Ocieplanie Radom

Część budynku, przez którą zazwyczaj ucieka najwięcej ciepła są ściany. Dlatego ich ocieplanie jest najpopularniejszą usługą jeśli chodzi o termoizolacje. W jaki sposób można dodatkowo zapobiec ucieczce ciepła? Ocieplić dach, strop, podłogę, balkon czy fundamenty.

Ocieplenie dachu polega na umieszczeniu warstwy izolacji na jego powierzchni, aby zapobiec utracie ciepła przez jego pokrycie. Istnieją również metody izolacji podłóg i fundamentów, które polegają na umieszczeniu warstwy izolacji na ich powierzchni, by zapobiec utracie ciepła w budynku „dołem”.

Ocieplanie to czysty zysk!

Aby zyskać dobrze ocieplony budynek, niewątpliwie trzeba najpierw zainwestować. Jednak inwestycja w ocieplanie szybko się zwraca, zważywszy, że rachunki za energię znacznie się zmniejszą – i to na stałe.

Należy pamiętać, że ocieplanie Radom to nie tylko oszczędność pieniędzy na ogrzewaniu i klimatyzacji, ale również ważny krok w kierunku ochrony środowiska. Prawidłowo izolowane i ocieplone budynki generują mniejsze emisje CO2, co przyczynia się do ochrony klimatu.

Czym ocieplać ściany?

Do wyboru jest kilka podstawowych materiałów do izolacji. Jednak nieprzerwanie, najpopularniejsze z nich to wełna mineralna i oczywiście styropian. Ten drugi jest lekkim, niedrogim i trwałym materiałem, na który bardzo często decydują się klienci.

Styropian

To jeden z najpopularniejszych materiałów ociepleniowych. Styropian jest tworzywem sztucznym, wykonanym z polistyrenu. Jest odporny na działanie warunków atmosferycznych, wodoodporny i nie chłonie wilgoci. Jest również odporny na działanie owadów i gryzoni.

Ocieplanie ścian styropianem polega na umieszczeniu jego warstw na zewnątrz budynku. Warstwa izolacyjna jest przyklejana do ściany za pomocą specjalnego kleju lub masy szpachlowej, a następnie zabezpieczana tynkiem lub elewacją.

Zapraszamy do podjęcia współpracy!

Ocieplanie to proces, który polega na zwiększeniu izolacyjności termicznej budynku i zapobiegający utracie ciepła. Zdecydowanie zwiększa efektywność energetyczną, prowadząc do oszczędności na rachunkach – nie tylko za ogrzewanie. Jeśli przekonaliśmy Cię, że ocieplanie domów i budynków jest ważne i przynosi same korzyści, zapraszamy do podjęcia współpracy! Ocieplimy również Twój dom!