607 876 146 | ZAMÓW DARMOWĄ WYCENĘ lukaszhodurek@wp.pl
Zaznacz stronę

Ocieplanie Skawina

Ocieplanie to sposób na uniknięcie chłodu i wilgoci w budynkach. To także prosta droga do oszczędności. Nie tylko na ogrzewaniu, ale także chłodzeniu. Wszak warstwy izolacyjne charakteryzują się utrzymaniem nie tylko ciepła w zimne dni, ale również chłodnego powietrza, wytworzonego przez klimatyzację latem. Korzyści z ocieplania są więc odczuwalne każdego dnia – niezależnie od pory roku. Ocieplanie Skawina? Pomożemy Ci w tym, niezależnie od tego, jak duży czy wysoki jest Twój budynek.

Ocieplanie ścian zewnętrznych

Cena i właściwości termoizolacyjne różnią wełnę mineralną i styropian, czyli dwa najpopularniejsze materiały izolacyjne. To jednak niejedyne dostępne opcje. Choć izolacja o lepszym (niższym) współczynniku jest z reguły droższa, warto w nią zainwestować tylko w określonych sytuacjach (jak np. gdy dom znajduje się blisko granicy działki i grubość izolacji jest  z tego powodu ograniczona).

Wówczas można skutecznie ocieplić ściany cieńszym materiałem izolacyjnym.

Ocieplanie balkonów

W celu utrzymania odpowiedniej temperatury wewnątrz budynku konieczne jest zapewnienie odpowiedniej izolacji balkonów. Mostki termiczne, które często powstają właśnie w okolicy balkonu mogą powodować duże straty ciepła. Dlatego tak ważne jest, by ocieplać balkony – i to z każdej strony. Nie jest to proste zadanie i należy zwrócić szczególną uwagę na bezpieczeństwo i porządne mocowanie materiału izolacyjnego – szczególnie u podstawy balkonu. 

Ocieplanie stropodachów

Przez dach budynku może ulatywać nawet 25% ciepła. Warto więc rozważyć ocieplenie stropodachu. Na przykład za pomocą wełny mineralnej, piany PUR czy płyt styropianowych.

Ocieplanie fundamentów

Pominięcie ocieplenia fundamentów na etapie projektowania i budowy domu w szybkim czasie przyniesie swoje żniwo. Jak można się domyślić – w postaci zawilgoconych ścian i szybkiego wychładzania się pomieszczeń domowych – nie tylko przez podłogę, ale również przez ściany. Warto zastosować hydroizolację fundamentów – szczególnie na obszarach, gdzie panuje wysoki poziom wód gruntowych i zawilgocenie gleby jest duże.

Ocieplanie w Skawinie skutecznie wykonujemy w TERM-HOD. Jesteśmy firmą z wieloletnią tradycją i doświadczeniem. Polecamy nasze usługi, które świadczymy na dużym obszarze. Zadzwoń, a z pewnością się dogadamy!