607 876 146 | ZAMÓW DARMOWĄ WYCENĘ lukaszhodurek@wp.pl
Zaznacz stronę

Termoizolacja Chorzów

Termoizolacja jest ważnym procesem, który pozwala na zwiększenie efektywności energetycznej w różnego rodzaju budowlach – domach, blokach, halach czy gmachach. Właściwe zastosowanie termoizolacji pozwala na znaczne obniżenie kosztów ogrzewania budynku, co jest szczególnie istotne nie tylko w przypadku domu jednorodzinnego, ale również w przypadku budynków wielorodzinnych. Właśnie tam koszty ogrzewania są rozdzielane między wielu lokatorów.

Materiały izolacyjne

Istnieje kilka rodzajów termoizolacji, w tym: izolacja ścian zewnętrznych, izolacja dachu, izolacja stropów oraz izolacja okien i drzwi. Materiały izolacyjne, które stosuje się do ich wykonania, znacznie się od siebie różnią. Najpopularniejsze z nich to styropian i wełna mineralna.

Termoizolacja styropianem

Styropian jest dostępny w różnych kolorach oraz grubościach, co pozwala na dopasowanie izolacyjności do potrzeb danego budynku. Niska cena, lekkość, łatwość montażu oraz możliwość instalowania go zarówno na budynkach nowych, jak i termomodernizowanych to kolejne z jego plusów.

Termoizolacja wełną mineralną

To bardzo popularny materiał izolacyjny, dominujący przy ocieplaniu ścian szkieletowych czy poddaszy. Sprawdzi się również do termoizolacji: ścian zewnętrznych i działowych, dachów, stropów czy podłóg. Wełna mineralna powstaje z naturalnych surowców: skalna ze skały bazaltowej z domieszką żużlu, szklana – z piasku kwarcowego lub szklanej stłuczki oraz z innych materiałów pochodzących z recyklingu.

Współczynnik przewodzenia ciepła (lambda)

Współczynnik przewodzenia ciepła (λ), inaczej współczynnik przewodnictwa cieplnego, jest jednostką określającą, jak szybko ciepło przepływa przez jednostkę powierzchni przy jednostce różnicy temperatury. Współczynnik przewodzenia ciepła jest różny dla różnych materiałów i zależy od wielu czynników, takich jak skład chemiczny, gęstość, wilgotność i temperatura. Wartości współczynnika przewodzenia ciepła dla różnych materiałów mogą się znacznie różnić – również jeśli chodzi o materiały izolacyjne do termoizolacji budynków.