607 876 146 | ZAMÓW DARMOWĄ WYCENĘ lukaszhodurek@wp.pl
Zaznacz stronę

Docieplenia budynków Myślenice

Zastanawiasz się, czy warto wykonać docieplenie domu?

Przedstawimy Ci kilka istotnych kwestii w dociepleniu budynków w Myślenicach.

Podstawowymi korzyściami wynikającymi z docieplenia budynków są przede wszystkim: spadek kosztów ogrzewania, poprawa mikroklimatu pomieszczeń, lepsza szczelność zmniejszająca występujące przeciągi, zmniejszenie emisji zanieczyszczeń wypuszczanych do środowiska, lepsza paraprzepuszczalność chroniąca dom przed rozwojem grzybów i pleśni, wyższa wartość domu na rynku nieruchomości oraz lepszy wygląd elewacji. Są to tylko niektóre z licznych pozytywów i zalet, które występują krótko po założeniu warstwy izolacyjnej. Jest ich oczywiście więcej i dlatego zdecydowanie warto wykonywać docieplenie budynków.

Kiedy czytamy o dociepleniu budynków, pojawia się hasło „energooszczędność”. Oznacza to, że nałożenie warstwy styropianu lub wełny mineralnej na ściany budynku ma przynieść jeden z podstawowy założeń: zmniejszyć zapotrzebowanie na energię potrzebną do ogrzewania domu. Ponieważ w domu ma być cieplej zimą, natomiast latem ściany nie mają się zbyt szybko i mocno nagrzewać. To działanie powoduje, iż koszty, które dotychczas były przeznaczane na paliwo grzewcze, użytkownicy budynku mogą po prostu zaoszczędzić. Obniżenie kosztów eksploatacji budynku można najszybciej uzyskać po dociepleniu ścian zewnętrznych i położeniu dodatkowej warstwy termoizolacyjnej stropodachu. Jest to jak najbardziej uzasadnione, ponieważ za utratę ciepła odpowiedzialne są przede wszystkim ściany, okna, dach i piwnica, czyli wszystkie tak zwane przegrody budynku.

W Term-Hod doskonale wiemy, jak wykonać docieplenie budynków. Wykonują bardzo dobre przegotowanie izolacji czyli przygotowują podłoże, używają wysokiej jakości materiałów  izolacyjnych, dobierają odpowiednią technologię wykonania docieplenia.

Dlatego właśnie zpowodu licznych korzyści warto rozważyć docieplenie starego budynku, apodczas budowy nowego domu, wliczyć cenę ocieplenia do przewidywanego kosztu całkowitej budowy.
Przed przystąpieniem do prac związanych z termoizolacją, należy przeprowadzić audyt energetyczny budynku. Ekspertyza pozwala wskazać, które elementy wymagać będą ocieplenia, które uszczelnienia, a które całkowitej wymiany.
Najlepszym okresem na rozpoczęcie prac termomodernizacyjnych jest wiosna. Kolejność prac zależy od tego, co wykaże wcześniej przeprowadzony audyt. Może okazać się, że konieczna będzie tylko wymiana okien bądź docieplenie ścian piwnicy. Ale zdarzyć się jednak może, że zakres prac będzie znacznie szerszy. Dlatego aby sprawdzić, czy termomodernizacja przebiegła zgodnie z naszymi założeniami najlepiej wykonać i porównać zdjęcia termowizyjne przed i po wykonaniu prac dociepleniowych.

 

Jakich materiałów używa się do docieplenia budynków w Myślenicach:

– styropian, który jest sprawdzony i łatwy w montażu,

– wełna mineralna, jest elastyczna i łatwa w montażu,

– styrodur, wykazuje właściwości podobne do styropianu.

Wyróżniamy kilka metod docieplenia budynków:

– metoda lekko mokra – jest to przyklejenie styropianu albo wełny mineralnej do ścian zewnętrznych nieruchomości,

– metoda lekko sucha – opiera się na przymocowaniu warstwy izolacji termicznej do ściany zewnętrznej za pomocą zszywek, gwoździ oraz wkrętów.