607 876 146 | ZAMÓW DARMOWĄ WYCENĘ lukaszhodurek@wp.pl
Zaznacz stronę

Termomodernizacja Wieliczka

Od lat prężnie działamy w branży – przede wszystkim ocieplania budynków i izolacji termicznej. Termomodernizacja Wieliczka to nasza specjalność! Chcesz dowiedzieć się więcej? Potrzebujesz fachowego doradztwa, wyceny prac i fachowej ekipy do zadań specjalnych? Zgłoś się do nas!

Termomodernizacja w Wieliczce – na czym polega?

Celem termomodernizacji jest zmniejszenie zużycia energii przez budynek przy jednoczesnym zwiększeniu poziomu komfortu dla mieszkańców. Termomodernizacja nie zawsze musi wymagać szeroko zakrojonych prac budowlanych; czasami tylko nieznaczne modyfikacje mogą przynieść ogromny wzrost efektywności energetycznej.

Dowiedz się, jakie kroki można podjąć, aby zwiększyć komfort cieplny w budynkach i uczynić je bardziej ekonomicznymi w utrzymaniu i przyjaznymi dla środowiska:
– dodać izolację (ocieplenie ścian, dachu, podłóg, stropów lub fundamentów),
– zabezpieczyć lub wymienić okna i drzwi,
– zaizolować rury,
– wymienić systemy grzewcze (na nowoczesne, energooszczędne)
– zadbać o system wentylacji (co pomoże zaoszczędzić energię i poprawić jakość powietrza),
– zainwestować w odnawialne źródła energii.

Utrata ciepła w obiektach

Zarówno budynki mieszkalne jednorodzinne, jak i wielorodzinne mogą mieć porównywalny poziom strat ciepła w swoich konstrukcjach. Nie ma dokładnych informacji na temat tego, ile ciepła ucieka z konstrukcji i jakimi drogami. Przyjmuje się jednak, że możemy doświadczyć do 60% strat ciepła z powodu złej cyrkulacji powietrza, związanej z problemami z wentylacją. Pozostałe straty ciepła powodowane są głównie przez nieodpowiednio zaizolowane ściany (około 40%), stropy (do 25%), okna (do 25%) i piwnice (około 10%).

Myślisz o termomodernizacji? Zrób to z nami!

Pod pojęciem „termomodernizacja” kryje się szereg technik mających na celu maksymalne zwiększenie efektywności energetycznej mieszkań, bloków mieszkalnych i innych obiektów – przede wszystkim tych, w których przebywają ludzie. Pomimo tego, że termomodernizacja wymaga wielu etapów i zwykle wiąże się z dużym zaangażowaniem finansowym, to bezsprzecznie się opłaca. Efekty ocieplenia budynku są odczuwalne od razu, a inwestycja w termomodernizację szybko się zwróci.