607 876 146 | ZAMÓW DARMOWĄ WYCENĘ lukaszhodurek@wp.pl
Zaznacz stronę

Docieplenia budynków Łódź

Budynek bez odpowiedniej izolacji termicznej nie będzie komfortowy w użytkowaniu. Będzie też bardzo nieekonomiczny i po prostu drogi w utrzymaniu. Niedostateczna izolacja lub jej całkowity brak wiąże się z kłopotami w osiągnięciu pożądanej temperatury w pomieszczeniach, ale również z wysokimi rachunkami za ogrzewanie.

Docieplanie w Łodzi – czy to się opłaca?

Nie jest tajemnicą, że prace dociepleniowe nie są tanie. Pochłaniają koszty, jak wszelkie inne prace budowlane. Rosnące koszty zakupu materiałów ociepleniowych, paliwa i inne czynniki wpływają na to, że ceny plasują się tak, a nie inaczej. Jednak docieplenie budynku Łódź to tylko jednorazowy wydatek. Zwraca się on w przeciągu +/- kilku lat, w comiesięcznych oszczędnościach na rachunkach.

Ocieplanie metodą lekką mokrą

To bardzo powszechna metoda, pozwalająca na uzyskanie niewielkiej grubości przegród przy jednoczesnym zachowaniu jak najwyższych parametrów termicznych. Polega na przyklejeniu do muru warstwy izolacji termicznej i pokrycie jej tynkiem cienkowarstwowym. Do rozrobienia tynku i zaprawy klejowej używane się wody. Przy ocieplaniu metodą lekka mokra nie ma ryzyka powstania mostów termicznych, jednak przy jej instalacji należy zwrócić uwagę, czy panujące warunki atmosferyczne są korzystne.

Ocieplanie metodą lekką suchą

Metodę tę nazywa się suchą, gdyż warstwy izolacyjne nie są mocowane na zaprawy czy klej. W tym przypadku używa się kołków, zszywek, gwoździ czy śrub. Jedną z zalet tej metody jest możliwość wykonania prac dociepleniowych niezależnie od pory roku i pogody. Jest też łatwa w montażu i sprawdza się przy ocieplaniu każdego domu – starego czy nowego, niezależnie od tego, z jakich materiałów zostały wykonane.

Materiał izolacyjny do docieplania budynków w Łodzi

Wybór najlepszego materiału izolacyjnego to bardzo poważna sprawa. Należy zwrócić uwagę nie tylko na koszty, ale również – a może nawet przede wszystkim – na ich trwałość. Do wyboru są: wełna mineralna, styropian i kilka innych rozwiązań. To, które z nich wybrać najlepiej skonsultować ze specjalistami od ociepleń TERM-HOD.