607 876 146 | ZAMÓW DARMOWĄ WYCENĘ lukaszhodurek@wp.pl
Zaznacz stronę

Termoizolacja Skawina

Wymiana wiekowego pieca na nowoczesny oraz ocieplenie budynku może znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie na energię w miejscu zamieszkania, a tym samym pomóc w obniżeniu kosztów ogrzewania. Podstawowym elementem termoizolacji jest zdecydowanie ocieplenie budynku. Tak się składa, że zajmujemy się tym zawodowo! Jeśli termoizolacja Skawina, zgłoś się właśnie do nas!

Dlaczego termoizolacja budynków jest taka ważna?

Działania termomodernizacyjne i termoizolacyjne mają za zadanie maksymalne ograniczenie przenikania ciepła. Mieszkańcy budynków muszą mieć zapewnioną idealną temperaturę i poziom wilgotności, aby czuć się komfortowo o każdej porze roku i zachować dobre zdrowie. Jesienią i zimą konstrukcja musi zapewnić ciepło, natomiast wiosną i latem powinna zabezpieczać przed nadmiernym nagrzaniem. Aby to osiągnąć, budynek powinien być nie tylko szczelny, ale także odpowiednio zabezpieczony przez ściany i dach oraz poprzez właściwy system wentylacji.

Prawidłowy montaż izolacji ma fundamentalne znaczenie dla zapewnienia jej skuteczności. Jedną z zasad dobrze wykonanej termoizolacji jest układanie materiałów izolacyjnych w ściśle przylegających do siebie, ciągłych warstwach. Bez niepotrzebnych szczelin (mostków termicznych).

Którędy ucieka ciepło z budynków?

W nieizolowanym budynku może uciekać znaczna ilość ciepła. Różne konstrukcje mają różne tendencje w tym zakresie; ściany mogą odpowiadać za 40%, dachy 15-25%, okna 15-25%, a piwnice 5-10%. W sumie może to oznaczać utratę nawet 50% całkowitej ilości ciepła! Aby tego uniknąć, należy rozważyć podjęcie kroków w kierunku termoizolacji. Na szczęście w TERM-HOD sie tym zajmujemy. Działamy w Skawinie i innych miastach woj. małopolskiego i nie tylko. Skontaktuj się z nami już dziś, a chętnie omówimy szczegóły i udzielimy Ci bezpłatnej wyceny.