607 876 146 | ZAMÓW DARMOWĄ WYCENĘ lukaszhodurek@wp.pl
Zaznacz stronę

Ocieplanie budynków Chorzów

Elewacja budynku powinna nie tylko zdobić i uatrakcyjniać jego wygląd. Pod warstwą tynku powinien się znaleźć odpowiedni materiał izolacyjny, który skutecznie ochroni wnętrze budynku przed utratą ciepła. Ocieplanie budynków Chorzów? Jeśli planujesz prace termomodernizacyjne, zdaj się na nas. Działamy nie tylko w Chorzowie i na Śląsku, ale również w innych województwach.

Styropianem, wełną mineralną, a może pianką?

Najpopularniejszymi materiałami stosowanymi do ocieplania budynków są: wełna mineralna oraz styropian. Istnieje oczywiście szereg alternatywnych rozwiązań, które również warto wziąć pod uwagę, bo – choć często bywają droższe – mogą okazać się lepszym i skuteczniejszym wyborem. Oto, jakie alternatywy dla wełny i styropianu warto wziąć pod uwagę:

Pianka poliuretanowa

Bardzo szybko zyskuje na popularności na rynku budowlanym – głównie w postaci materiału natryskiwanego na powierzchnię. To funkcjonalne, bezpieczne i uniwersalne rozwiązanie, które może być stosowane do ocieplania różnych powierzchni – od fundamentów aż po dach. Dwa najczęściej wykorzystywane rodzaje pianek to PIR (poliizocyjanuran) i PUR (poliuretan). Pianka poliuretanowa występuje w postaci twardych płyt lub płynnego materiału natryskiwanego bezpośrednio na powierzchnię, która ma być ocieplona.

Styrodur

Czyli polistyren ekstrudowany (XPS). Jest jednym z najcieplejszych materiałów izolacyjnych. Jest przy tym twardy, odporny na wodę i wytrzymały na ściskanie. Jego współczynnik przewodzenia ciepła jest na poziomie 0,027-0,036 W/(m·K).

Włókna celulozowe

Mogą być aplikowane zarówno na mokro, jak i na sucho. To alternatywa dla wełny mineralnej, jednak z ograniczonym zastosowaniem.

Ocieplanie budynków w Chorzowie

Jeśli zarządzasz budynkami wielorodzinnymi lub jesteś deweloperem, z pewnością potrzebujesz sprawdzonej firmy zajmującej się ociepleniami budynków. Takiej, której będziesz mógł zaufać, zlecając szereg prac termomodernizacyjnych – nie tylko ocieplania. TERM-HOD poleca się w tej dziedzinie! Skontaktuj się z nami i porozmawiajmy o współpracy.