607 876 146 | ZAMÓW DARMOWĄ WYCENĘ lukaszhodurek@wp.pl
Zaznacz stronę

Ocieplanie Warszawa

Ocieplenie to kluczowy element podczas budowy budynku oraz jego termomodernizacji. Zwykle obejmuje ściany, ale nie tylko! Można ocieplać również stropodachy, garaże, balkony czy fundamenty. Działania ociepleniowe mają zapobiec utracie ciepła, zapewnić lepszą izolację (również akustyczną), niższe rachunki i zwiększenie komfortu życia mieszkańców.

Dostępne rodzaje ociepleń

Istnieje kilka różnych rodzajów izolacji, które można zastosować w budownictwie. Każdy z nich ma jednak swoje zalety i wady. O tym, jaki rodzaj ocieplenia wybrać pomoże zdecydować fachowa firma od ociepleń w Warszawie, czyli TERM-HOD.

Najpopularniejsze rodzaje izolacji to:

  • styropian – lekki, tani, a przy tym spełnia swoje zadanie izolacyjne. To najczęściej wybierany materiał ociepleniowy (nie tylko ścian),
  • wełna mineralna – składa się z włókien szklanych. Jest niedroga, łatwa w montażu i zapewnia dobrą izolację termiczną,
  • polistyren ekstrudowany (XPS) – nazywany styrodurem; jest jednym z najcieplejszych materiałów izolacyjnych. Twardy, odporny na wilgoć i ściskanie,
  • płyty ze sztywnej piany fenolowej – nie przepuszczają pary wodnej i nie chłoną wody, dzięki zamkniętokomórkowej budowie,
  • płyty PIR – są nowoczesną wersją poliuretanu i mają bardzo niski współczynnik przewodzenia ciepła, więc warstwa izolacyjna może być cienka.

Ocieplanie + termomodernizacja całego budynku = sukces!

Należy zauważyć, że budynki to złożone systemy i sama izolacja nie wystarczy, aby były energooszczędne w 100%. Warto rozważyć dodatkowo modernizację systemów HVAC, wymianę okien i drzwi, zadbanie o prawidłową wentylację wewnątrz i nie tylko. Tylko pełne i kompleksowe działania termomodernizacyjne pozwolą cieszyć się dobrze ocieplonym budynkiem, w którym aż chce się przebywać – i to o każdej porze roku!

Właściwa izolacja jest ważnym aspektem konstrukcji budynku, ponieważ może znacznie obniżyć koszty energii i poprawić ogólny komfort jego użytkowania. Właściciele budynków powinni skonsultować się z profesjonalistami, aby określić najbardziej odpowiedni rodzaj izolacji dla ich konkretnych potrzeb i budżetu.