607 876 146 | ZAMÓW DARMOWĄ WYCENĘ lukaszhodurek@wp.pl
Zaznacz stronę

Izolacja fundamentów Łódź

Mieszkasz w Łodzi lub w innej miejscowości centralnej Polski i szukasz sprawdzonej firmy od izolacji fundamentów? Takiej, która zna się na rzeczy? Dobrze trafiłeś! Tak się składa, że mamy na ten temat dużo do powiedzenia. Nasze wieloletnie doświadczenie, fachowa kadra, jak również na bieżąco uzupełniana wiedza pozwalają nam podejmować się nawet skomplikowanych i dużych zleceń.  

Jaką funkcję pełnią fundamenty i dlaczego warto je ocieplać?

Fundamenty to podstawa budynku, na której opiera się cała jego konstrukcja. Składają się one z tych pod ściany oraz tych pod podłogę i strop. Mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak beton, cegła lub kamień. Ocieplanie fundamentów jest ważne, ponieważ zapobiega utracie ciepła z budynku oraz zawilgoceniu i powstawaniu pleśni. Pozwala także na zwiększenie komfortu cieplnego wewnątrz budynku, co przekłada się na niższe rachunki za ogrzewanie.

Izolacja fundamentów w Łodzi

Płyty fundamentowe oraz ściany to elementy, które zawsze powinno się ocieplać. Ciągła warstwa izolacji, obejmująca właśnie ściany zewnętrzne i fundamenty to gwarancja ciepła w domu – nawet podczas minusowych temperatur. Nieocieplony fundament powoduje ucieczkę ciepła do gruntu – nawet jeśli ściany są prawidłowo ocieplone. Połączenie ściany z podłogą to miejsce, gdzie dochodzi zazwyczaj do znacznego wychłodzenia oraz powstawania wilgoci i pleśni, w związku ze skraplaniem się pary wodnej. Tylko prawidłowo wykonane ocieplenie – łączące ściany z fundamentem – przeciwdziałają ucieczce ciepła. W TERM-HOD zajmujemy się izolacją fundamentów w Łodzi i okolicach. Jeśli nie chcesz, by ciepło w Twoim budynku przenikało do gruntu, chcesz zaoszczędzić na rachunkach i zmniejszyć zapotrzebowanie budynku na energię – zgłoś się do nas.

Czym ocieplać?

Przy izolacji fundamentów sprawdzają się materiały wyróżniające się niskim współczynnikiem przewodzenia ciepła (λ). To jednak niejedyny parametr, na który warto zwrócić uwagę. Ważna jest także zwiększona odporność na wilgoć, jak również wytrzymałość na ściskanie. Które materiały sprawdzą się więc najlepiej?

– styropian, w wersji dach/podłoga,

– XPS (polistyren ekstrudowany),

– płyty PIR (poliizocyjanuratowe).

Interesuje Cię temat izolacji fundamentów w Łodzi? Skontaktuj się z nami, a zyskasz sprawdzonego i terminowego wykonawcę!