607 876 146 | ZAMÓW DARMOWĄ WYCENĘ lukaszhodurek@wp.pl
Zaznacz stronę

Izolacja fundamentów Katowice

Izolacja fundamentów Katowice

Nieocieplony dom to straty ciepła nawet na poziomie 50%! Ciepłe powietrze ucieka z budynków nie tylko przez ściany czy dach, ale także przez podłogi. Brak lub nieodpowiednia izolacja fundamentów może przynieść wiele strat – nie tylko finansowych. Sprawdź, dlaczego warto zainwestować w dobrą izolację fundamentów. Katowice, Gliwice, Chorzów to obszary, w których działamy od lat i skutecznie ocieplamy fundamenty w każdego rodzaju budynkach. Zapraszamy!

Dlaczego warto izolować fundamenty?

Nieocieplony fundament powoduje, że ciepło, które znajduje się wewnątrz budynku, migruje wzdłuż konstrukcji ścian (nawet jeśli są ocieplone) czy muru fundamentowego i tym samym ucieka w dół, czyli do gruntu. W miejscu połączenia ścian z podłogą najczęściej dochodzi do znacznego wychłodzenia wnętrz budynków. Dodatkowo na powierzchniach ścian może skraplać się para wodna, która wpływa na zawilgocenie. To z kolei może prowadzić do rozwoju pleśni. Takiej ucieczce ciepła i jej przykrym konsekwencjom oczywiście można (a nawet trzeba) zapobiegać. W jaki sposób? Właśnie dzięki prawidłowej izolacji fundamentów.

Izolacja fundamentu starego budynku

Izolowanie fundamentów można wykonać także w już istniejącym budynku. Jest to jak najbardziej wskazane, szczególnie jeśli „dołem” ucieka duża ilość ciepła. Jednak przed rozpoczęciem tego typu prac niezbędna jest konsultacja z fachowcem i przeprowadzenie ekspertyzy konstrukcyjnej.

Fundamenty – podstawa każdego budynku

Izolację fundamentów dzieli się na poziomą i pionową. Pozioma izolacja to często papa ułożona na lepiku lub folii PCV, umieszczona pomiędzy murowaną ścianą a fundamentem. Zadaniem pionowej izolacji jest zabezpieczenie fundamentu i ściany przed bocznym wnikaniem wilgoci z gruntu. Zwykle sięga ona na wysokość 1 metra ponad powierzchnię gruntu.

Planujesz izolację fundamentów w Katowicach lub w innym mieście? Zgłoś się do nas! Działamy na szerokim obszarze, oferując kompleksowe usługi dociepleniowe.