607 876 146 | ZAMÓW DARMOWĄ WYCENĘ lukaszhodurek@wp.pl
Zaznacz stronę

Docieplenia Chorzów

Sprawdzona firma od dociepleń w Chorzowie? W TERM-HOD prężnie działamy m.in.na terenie śląskich miejscowości. Darmowe wyceny, szeroki zakres usług, doskonale przeszkoleni i doświadczeni pracownicy to tylko część naszych atutów. Jeśli docieplanie Chorzów, to tylko z nami!

Docieplenia a ocieplenia

Podstawowa różnica pomiędzy tymi dwoma pojęciami jest taka, że docieplenia wykonuje się tylko na budynkach, które już powstały i które zazwyczaj są już wyposażone w jakąś izolację. Nieodpowiednio wykonaną izolację lub taką nadgryziona zębem czasu, która powinna zostać wymieniona czy właśnie docieplona dodatkowym materiałem. Zaleca się praktykowanie tej pierwszej opcji.

Wszelkie materiały izolacyjne powinny być aplikowane/instalowane na całkowicie suche powierzchnie. Jeśli nie zastosujemy się do tej zasady, w późniejszym czasie może to skutkować wieloma problemami. Wilgoć, która wiąże się z nakładaniem mokrych materiałów na ściany, bezwzględnie powinna najpierw odparować. Kładąc materiał izolacyjny na mokre ściany, zwiększamy prawdopodobieństwo wilgoci i pleśni w budynku.

Styropian biały czy grafitowy?

Styropian jest jednym z najczęściej i najchętniej wykorzystywanych materiałów izolacyjnych. Nic dziwnego, gdyż jest stosunkowo niedrogi, a przy tym ma sporo zalet. Nie każdy jednak wie, że styropian występuje w różnych odmianach i kolorach, a najpopularniejsze z nich to: biały i grafitowy. Który stosować do dociepleń?

Styropian grafitowy

Ze względu na świetne parametry izolacyjne, w wielu przypadkach jest bardziej polecany do izolacji, niż ten biały. Choć jego cena może na pierwszy rzut oka wydawać się wyższa niż tego białego, to nie do końca prawda. Wystarczy spojrzeć na współczynnik lambda (λ) obu tych materiałów. W przypadku białych styropianów wynosi on od λ ≤ 0,045 W/mK do λ ≤ 0,036 W/mK. W przypadku grafitowych: nawet λ ≤ 0,030 W/mK. 

Styropian biały

W przeciwieństwie do jego grafitowego odpowiednika jest mniej wrażliwy na promieniowanie słoneczne i nie trzeba osłaniać go przed słońcem na każdym etapie budowy. Jego kolejną przewagą jest niższa cena (jeśli nie sugerujemy się współczynnikiem lambda).

TERM-HOD – ocieplimy każdy budynek!

Zgłoś się do nas, niezależnie od tego, czy chcesz ocieplić swój dom jednorodzinny, bliźniak, czy duży blok wielorodzinny. Jesteśmy dużą, doświadczoną firmą – podejmujemy się każdego wyzwania. Jeśli chodzi o docieplenia w Chorzowie, nie mamy sobie równych.