607 876 146 | ZAMÓW DARMOWĄ WYCENĘ lukaszhodurek@wp.pl
Zaznacz stronę

Ocieplanie budynków Gliwice

Ocieplanie budynków niesie za sobą szereg korzyści – zaczynając na tych finansowych, kończąc na ekologicznych. Warto ocieplać wszystkie budynki mieszkalne – bloki, bliźniaki, jak i domy jednorodzinne. Ocieplanie budynków Gliwice? Zrób to za naszym pośrednictwem. Oferujemy kompleksowe usługi ociepleniowe, dociepleniowe i termomodernizacyjne. Działamy w 3 województwach, na szerokim obszarze, dzięki czemu zawsze możesz na nas liczyć!

Sposoby na obniżenie rachunków

Aby sprawdzić, czy nasz budynek jest dostatecznie ocieplony i opracować wszystkie możliwości na zatrzymanie ciepła w jego wnętrzu, niezbędny może okazać się audyt energetyczny budynku. Audyt da jasną odpowiedź, które obszary w domu po prostu marnują energię. Stosując się do zaleceń audytora, oszczędności będą odczuwalne niemal od razu. Na jakie kwestie może zwrócić uwagę audytor?

Ocieplenie domu

To kluczowy element. Budynek może tracić ciepło tak naprawdę z każdej strony – przez ściany, dach czy podłogę. Dlatego czym więcej dobrej jakości ocieplenia, tym lepiej. Jak i czym ocieplać budynki w Gliwicach? Odpowiedź na te i inne pytania mamy w TERM-HOD, dlatego zachęcamy do podjęcia współpracy właśnie z nami.

Uszczelnienie okien i drzwi 

Przez okna i drzwi może uciekać nawet 25% ciepła. By temu zapobiec, czasem wystarczy tylko lepiej je uszczelnić. Czasami jednak niezbędna jest wymiana stolarki drzwiowej i okiennej na nowocześniejszą, grubszą i bardziej szczelną.

Izolacja rur

Rury to kluczowy element instalacji ciepłowniczych i wodnych, które znajdują się w każdym budynku mieszkalnym. Warto zadbać o to, by były odpowiednio zaizolowane specjalnymi owijkami, tulejami rurowymi czy łącznikami izolacyjnymi. Taki zabieg pozwoli na zapobieganie utratom ciepła przez ich powierzchnię. Izolacja rur pomoże zabezpieczyć temperaturę w instalacji nawet do 4%.

Bieżąca kontrola stanu dachu

Jeśli Twój dach przecieka, gromadzi się na nim mech, pleśń lub zimą zalega na nim lód, to może zwiastować problemy. Przeciekanie i uszkodzenia dachów mogą skutkować zniszczeniem i spadkiem jakości warstwy izolacyjnej.

Chcesz dowiedzieć się, czy Twój dom wymaga ocieplenia i jak wypadłby audyt energetyczny Twojego budynku? Zgłoś się do nas, a wszystkim się zajmiemy!