607 876 146 | ZAMÓW DARMOWĄ WYCENĘ lukaszhodurek@wp.pl
Zaznacz stronę

Termomodernizacja Łódź

Prace termomodernizacyjne to jedna z gałęzi naszej działalności, która w dużej mierze skupia się na ocieplaniu budynków oraz ich docieplaniu. Czasem jednak już nawet drobne zmiany, niepochłaniające ogromnych kosztów, mogą przynieść dobre rezultaty. Termomodernizacja Łódź? Zapraszamy! Poniżej przedstawiamy możliwe działania, mające wpływ na termoizolację różnego rodzaju budynków.

Na czym polega termomodernizacja budynków w Łodzi?

Sprawdź, jakie działania można podjąć, by poprawić komfort cieplny w budynkach i sprawić, by były bardziej ekonomiczne w utrzymaniu i ekologiczne:

– ocieplenie (izolacja cieplna ścian, dachu, podłóg, stropów czy fundamentów),
– uszczelnienie lub wymiana okien i drzwi,
– wymiana systemów grzewczych (na nowocześniejsze i efektywniejsze),
– modernizacja systemu wentylacji (co może przynieść oszczędności energii i poprawić jakość powietrza),
– inwestycja w odnawialne źródła energii (fotowoltaika, pompy ciepła),
– izolacja rur.

Uszczelnienie drzwi i okien

Może przynieść wiele korzyści, w tym:

  1. Oszczędność energii, dzięki ograniczeniu utraty ciepła w zimie i dostawanie się jego nadmiaru latem. To może prowadzić do niższych rachunków za ogrzewanie i klimatyzację.
  2. Poprawa komfortu poprzez zmniejszenie przeciągów i utraty ciepła.
  3. Poprawa jakości powietrza: uszczelnienie drzwi i okien może pomóc w ograniczeniu dostawania się do pomieszczeń zanieczyszczeń z zewnątrz. 
  4. Oszczędność pieniędzy: dzięki oszczędnościom energii i poprawie komfortu, uszczelnienie drzwi i okien może przyczynić się do oszczędności na rachunkach za ogrzewanie i klimatyzację.

Izolacja rur

Te kluczowe elementy każdej instalacji ciepłowniczej i wodnej również mogą mieć wpływ na „ucieczkę” ciepła. Dzieje się tak często, gdy rury pozostają nieocieplone, przez co szybciej następuje ich wychłodzenie. Wystarczy zastosować materiał izolacyjny w postaci np. tulei czy specjalnych owijek, by zabezpieczyć temperaturę instalacji o ok. 4%.