607 876 146 | ZAMÓW DARMOWĄ WYCENĘ lukaszhodurek@wp.pl
Zaznacz stronę

Docieplenia budynków Wieliczka

Coraz więcej osób decyduje się na usługi ocieplania swoich domów czy bloków mieszkalnych. Nie tylko w celu zaoszczędzenia pieniędzy, ale również z powodu rosnącej troski o środowisko naturalne i emisję CO2. Dodatkowo należy zwrócić uwagę na obowiązujące przepisy i wymagania związane z termomodernizacją domów. Nie trzeba jednak być w nich dobrze zorientowanym. W TERM-HOD znamy się na rzeczy i wszystkim się zajmiemy. Zaufaj fachowcom!

Dlaczego warto docieplać budynki?

Poza korzyściami ekonomicznymi wynikającymi z ocieplenia budynku, istnieją też inne korzyści, które należy rozważyć. Po pierwsze, odpowiednio zaizolowany dom zmniejszy zużycie energii i doprowadzi do spadku zanieczyszczenia powietrza, emisji CO2 i kosztów energii elektrycznej. Po drugie, zużywając mniej surowców do celów izolacyjnych, możemy zachować zasoby dla przyszłych pokoleń.

Wentylacja również ma znaczenie!

Rozporządzenie Ministra Infrastruktury wyraźnie określa kryteria tworzenia, instalowania i eksploatacji systemów wentylacyjnych zarówno w domach prywatnych, jak i w budynkach wielomieszkaniowych. Rozporządzenie obejmuje regulacje dotyczące jakości powietrza i wentylacji. Wentylacja jest niezbędna do zapewnienia właściwego przepływu powietrza, który wpływa na dobre samopoczucie, bezpieczeństwo i korzystny mikroklimat.

Zdarza się, że przez kratki i systemy wentylacyjne ucieka z budynku duża ilość ciepła. Szacuje się, że straty mogą w niektórych przypadkach wynosić nawet 60%. Jak widać, problemy z wentylacją mogą stwarzać nie tylko jej niedrożność, ale także sytuacja przeciwna. Kolejnym problemem, jaki może stwarzać wentylacja to gromadzenie się wokół niej pleśni i wilgoci. We wszystkich w.w. przypadkach, problemy z wentylacją należy zgłaszać zarządcy budynku lub firmie, która zajmuje się wentylacjami i termoizolacją budynków.

Docieplanie budynków w Wieliczce i okolicach

Jeśli szukasz sprawdzonego partnera od dociepleń, właśnie znalazłeś! Od lat zajmujemy się docieplaniem budynków w Wieliczce, Krakowie i nie tylko! Działamy aż w 3 województwach! Skontaktuj się i poznaj szczegóły.