607 876 146 | ZAMÓW DARMOWĄ WYCENĘ lukaszhodurek@wp.pl
Zaznacz stronę

Docieplenia budynków Gliwice

Docieplenie domu czy bloku to usługa, z której korzysta coraz więcej klientów. I to nie tylko za sprawą oszczędności, jakie za sobą niesie. Coraz więcej mówi się dziś o ekologii i emisji CO2 do atmosfery. Warto zadbać więc, by nasze dom były nie tylko ekonomiczne, ale również i ekologicznie. Nie można zapomnieć również o obowiązujących przepisać i normach termomodernizacyjnych, którym podlega każdy budynek mieszkalny. Nie musisz się jednak na tym znać. Poprowadzimy Cię i dobierzemy najlepsze systemy docieplenia budynków. Gliwice, Katowice, Warszawa, Kraków… działamy na bardzo dużym obszarze, dlatego też chętnie przyjmiemy zlecenie na termomodernizację również w Twojej miejscowości!

Dlaczego warto docieplać budynki? Oszczędzanie energii jest ważne!

Oprócz aspektu ekonomicznego, który jest następstwem wykonania docieplenia budynków, istnieją jeszcze inne pozytywy tego działania. Są to m.in. aspekty ekologiczne. Dobrze ocieplony dom oznacza mniejsze zużywanie nośników energii. To z kolei przynosi redukcję zanieczyszczeń i CO2, jak również oszczędności prądu. Nie bez znaczenia jest również fakt, iż czym mniej surowców zużyjemy m.in. do ocieplania naszych mieszkań, tym więcej ich zostanie dla przyszłych pokoleń. 

Co z tą wentylacją?

Rozporządzenie Ministra Infrastruktury jasno określa wymagania odnośnie do projektowania, instalowania i eksploatowania systemów wentylacji – zarówno w budynkach jednorodzinnych, jak i wielorodzinnych. Rozporządzenie zawiera też wymagania dotyczące jakości powietrza wewnątrz budynków. Wentylacja jest niezbędna do zapewnienia odpowiedniej cyrkulacji powietrza, wpływającej na zdrowie, bezpieczeństwo i sprzyjający mikroklimat.

Mimo że prozdrowotne właściwości systemów wentylacji są niepodważalne, często to właśnie przez systemy wentylacyjne ucieka z budynku najwięcej ciepła (straty mogą wynosić nawet 60%!). Czasem jest wręcz przeciwnie – wentylacja nie działa prawidłowo i da się odczuć, że pomieszczenia nie są w ogóle wentylowane. Zdarza się również, że wokół wentylacji gromadzi się wilgoć, a nawet pleśń. We wszystkich tych przypadkach należy zgłosić te problemy administracji budynku lub odpowiedniej firmie, która podejmie właściwe działania.