607 876 146 | ZAMÓW DARMOWĄ WYCENĘ lukaszhodurek@wp.pl
Zaznacz stronę

Docieplenia budynków Skawina

Docieplanie to działanie termomodernizacyjne stosowane w przypadku starych budynków, których warstwa izolacyjna jest za cienka lub uległa uszkodzeniom. Stare metody ocieplania, sprzed kilkudziesięciu, czy nawet kilkunastu lat, nie odpowiadają dzisiejszym normom i wytycznym. A takie nakłada na właścicieli budynków Ministerstwo Infrastruktury.

Docieplanie w Skawinie – warto skorzystać!

Coraz więcej właścicieli i zarządców budynków decyduje się na docieplanie. Nic dziwnego, gdyż inwestycja w tego typu działanie zwraca się po kilku latach, a oszczędności na comiesięcznych opłatach za energię cieplną są zdecydowanie odczuwalne. I to od razu po wykonaniu dodatkowej izolacji. Jednak aspekt ekonomiczny to nie wszystko. Dzięki dociepleniom budynki stają się też bardziej ekologiczne. Dzieje się tak za sprawą mniejszego zapotrzebowania za energię, np. w postaci opału, a co za tym idzie, ograniczenie emisji CO2.

Na czym polega docieplanie?

Ocieplanie ścian zewnętrznych starszych obiektów jest procesem wyjątkowo skomplikowanym, wymagającym odpowiedniego przygotowania i dużej wiedzy technicznej. Wszelkie prace związane z termomodernizacją budynku powinny być poprzedzone opracowaniem profesjonalnej ekspertyzy, w której m.in. zostanie określony aktualny stan techniczny konstrukcji oraz potencjalnie istniejąca warstwa izolacyjna, definiująca zakres i przebieg ewentualnych prac.

Niezwykle ważny jest tutaj odpowiedni wybór najodpowiedniejszego materiału izolacyjnego, który to w efekcie zagwarantuje niższe rachunki za ogrzewanie, poprawę komfortu – zarówno akustycznego, jak i oczywiście termicznego.

Działamy w Skawinie i w całym woj. małopolskim!

Jeśli interesuje Cię podjęcie współpracy ze sprawdzoną firmą dociepleniową, skontaktuj się właśnie z nami. Jeśli nie jesteś z województwa małopolskiego, nic straconego! Obszar naszego działania jest znacznie szerszy i obejmuje m.in. woj. Śląskie i Mazowieckie. Zadzwoń i powiedz, czego potrzebujesz w zakresie termoizolacji, a z pewnością się dogadamy!