607 876 146 | ZAMÓW DARMOWĄ WYCENĘ lukaszhodurek@wp.pl
Zaznacz stronę

Ocieplanie budynków Warszawa

Każdy budynek, który zamieszkują lub w którym przebywają ludzie, powinien spełniać wszelkie normy BHP i zapewniać komfortowe warunki do funkcjonowania i przebywania w nich. Nieodpowiednio izolowane budynki mogą powodować szybkie wyziębianie się ich wnętrz, a latem szybkie nagrzewanie. Aby temu zapobiec, warto rozważyć ocieplanie budynków. Warszawa to miasto, w którym jako TERM-HOD prężnie działamy, dlatego możesz nam zaufać i zlecić nam wszelkie prace termoizolacyjne budowli o każdej powierzchni!

Ocieplanie, czyli izolacja termiczna i jej rodzaje

Izolacja termiczna jest jednym z najważniejszych elementów, które pozwalają na zwiększenie efektywności energetycznej budynków i zmniejszenie kosztów ogrzewania. Istnieje wiele rodzajów materiałów izolacyjnych, które mogą być stosowane do ocieplania domów. Oto kilka z nich:

Styropian 

To tworzywo sztuczne, które jest szczególnie popularne ze względu na swoją niską cenę. Styropian jest lekki, łatwy w obróbce i ma dobre właściwości izolacyjne. Dodatkowo jest obojętny dla środowiska i bezpieczny.

Wełna mineralna

To jeden z najstarszych i najczęściej stosowanych materiałów izolacyjnych. Składa się z włókien skalnych lub szklanych, które są sklejane specjalnym klejem. Wełna mineralna jest odporna na ogień, działanie wilgoci i insektów.

Pianka natryskowa 

Coraz częściej wykorzystywany i doceniany materiał. Płynna pianka zamienia się w twardy materiał izolacyjny po aplikacji jej na wybraną powierzchnię. Pianka świetnie zatrzymuje ciepło i zapobiega powstawaniu mostków termicznych.

Płyty piankowe

Sztywne płyty o różnych grubościach, wykonane z polistyrenu lub poliizocyjanuratu to świetne rozwiązanie przy izolacji ścian, stropodachów czy fundamentów.

Izolacja kocowa

Najczęściej stosowana przy izolacji dachów i stropodachów, na strychach, pomiędzy słupkami ściennymi i nie tylko. Zwykle występuje w formie rozwijanej rolki.

Zapraszamy do kontaktu!

TERM-HOD to sprawdzona firma ociepleniowa. Jeśli ocieplanie budynków Warszawa, to tylko z nami! Skontaktuj się, by dowiedzieć się więcej i podjąć współpracę.