607 876 146 | ZAMÓW DARMOWĄ WYCENĘ lukaszhodurek@wp.pl
Zaznacz stronę

Termoizolacja Wieliczka

Zapewniamy kompleksowe rozwiązania problemów dotyczących wilgoci, strat ciepła i nieefektywności energetycznej w budynkach. Nasz zespół jest doświadczony w tej dziedzinie, z historią udanych realizacji dla wielu klientów, zarówno dużych, jak i małych – aż w trzech województwach. Mamy duży zasięg, wiele szkoleń i certyfikatów na koncie. Współpraca z nami po prostu zawsze się udaje! Termoizolacja Wieliczka? Zapraszamy!

Czy właściwie jest termoizolacja?

Izolacja termiczna to system ograniczający straty ciepła i oszczędzający energię potrzebną do ogrzewania budowli. Polega on zazwyczaj na pokryciu zewnętrznej powłoki budynku materiałem izolacyjnym o odpowiedniej grubości. Zapobiega to niepożądanej ucieczce ciepła na zewnątrz, co prowadzi do obniżenia zużycia energii i zmniejszenia kosztów eksploatacji.

Izolowanie ścian wewnętrznych

Pokrycie ścian zewnętrznych musi spełniać określone kryteria. Przy wyborze odpowiedniego materiału należy wziąć pod uwagę szereg elementów, jednak jednym z najważniejszych jest współczynnik przenikania ciepła, który nie powinien przekraczać wartości U = 0,3 W/(m²K). Innymi słowy, mniej znaczy w tym przypadku więcej, ponieważ niższa wartość spowoduje poprawę izolacji i znacznie niższe koszty energii.

Izolowanie fundamentów

Ochrona termiczna fundamentów jest niezbędnym zabezpieczeniem w przypadku mieszkań z ogrzewanymi piwnicami i nie tylko. Materiały stosowane do zabezpieczenia fundamentów powinny wyróżniać się zwiększoną wytrzymałością i wodoodpornością.

Termoizolacja w Wieliczce – dlaczego warto?

Właściwości termoizolacyjne budynku są istotne dla zmniejszenia zużycia energii i poprawy komfortu. Ogranicza ona przenoszenie ciepła z wnętrza na zewnątrz i odwrotnie. Pomaga to w utrzymaniu przyjemnej temperatury wewnątrz, zmniejszeniu kosztów energii elektrycznej, a także ochronie planety poprzez zmniejszenie emisji z urządzeń grzewczych i chłodzących.