607 876 146 | ZAMÓW DARMOWĄ WYCENĘ lukaszhodurek@wp.pl
Zaznacz stronę

Docieplenia Warszawa

Szacuje się, że ponad ⅓ budynków mieszkalnych w Polsce wymaga termomodernizacji. Wyprodukowane w nich ciepło, zamiast ogrzewać, w dużej mierze ucieka przez ściany, okna, dach czy podłogę. Choć inwestycja w docieplenia Warszawa wydaje się duża, wydatek szybko się zwraca. Dowiedz się, czym jest docieplenie i dlaczego warto je wykonać!

Rodzaje dociepleń

Większości z nas ocieplanie budynków od razu kojarzy się ze styropianem lub też z wełną mineralną. Nic dziwnego, gdyż to najpopularniejsze i najkorzystniejsze cenowo materiały izolacyjne. Nie są jednak jedyne. Wybór metody docieplania zależy głównie od inwestora i jego budżetu, ale również od innych czynników. Przy docieplaniu budynku metoda izolacji nie jest taka prosta do określenia. Najlepiej zdać się na fachowców, którzy podpowiedzą, co w konkretnym przypadku najlepiej się sprawdzi.

Jednym z aspektów, który należy wziąć pod uwagę przy docieplaniu to ten estetyczny. Rodzaj tynku powinien współgrać z rodzajem izolacji. Dlatego też doświadczony pracownik firmy budowlanej będzie w stanie konkretnie określić połączenie, które będzie najbardziej optymalne.

Kiedy ocieplanie, a kiedy docieplanie?

Z ocieplaniem mamy do czynienia, jeśli wybraną izolację kładziemy na nieocieplone dotąd budynki. Jeśli została wcześniej położona jakakolwiek warstwa izolacyjna i ocieplenie ma być wykonane na jej warstwie, wtedy mamy do czynienia z dociepleniem.

Czym docieplać?

Idealny materiał izolacyjny do docieplania powinien wyróżniać się wysokim współczynnikiem lambda, wysoką trwałością użytkową, higroskopijnością i zapewniać ciągłość warstwy izolacyjnej. Idealnie, jeśli materiał dociepleniowy byłby jednocześnie dobrym izolatorem, jeśli chodzi o akustykę.

Szukasz firmy, która zadba o Twoją elewację od A do Z? Szczególnie jeśli chodzi o jej docieplenie, ale nie tylko. W TERM-HOD nie tylko wykonujemy kompleksowe termomodernizacje całych budynków, ale również zajmujemy się ich tynkowaniem, malowaniem, montażem klinkieru i nie tylko. Docieplenia Warszawa? Zapraszamy do współpracy!