607 876 146 | ZAMÓW DARMOWĄ WYCENĘ lukaszhodurek@wp.pl
Zaznacz stronę

Termomodernizacja Myślenice

Termomodernizacja to proces, który polega na poprawieniu efektywności energetycznej budynku. Można to zrobić poprzez wprowadzenie zmian w strukturze i izolacji budynku, a także modernizację systemów ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji (HVAC). Interesuje Cię termomodernizacja Myślenice? Dowiedz się o niej więcej!

Na czym polega termomodernizacja?

Ulepszenia termomodernizacyjne mogą obejmować np. instalację odnawialnych źródeł energii, takich jak np. panele słoneczne. Celem termomodernizacji jest zmniejszenie ilości energii zużywanej w budynku przy jednoczesnej poprawie poziomu komfortu dla mieszkańców. Termomodernizacja nie zawsze musi wiązać się z dużymi pracami budowlanymi. Zdarza się, że wiąże się tylko z wprowadzeniem małych zmian, które mogą mieć duży wpływ na ogólną efektywność energetyczną.

Jeśli jednak niezbędne są konkretne prace termomodernizacyjne, zawsze warto skorzystać z usług doświadczonej firmy, która ma na koncie setki wykonanych tego typu zleceń. Jakiej? Oczywiście Term-Hod!

Jakie działania obejmuje termomodernizacja?

Jak wspomnieliśmy wyżej, może ona obejmować różne działania, które łączy jednak wspólny mianownik = zatrzymanie ciepła wewnątrz budynku. Co dokładnie składa się na szeroko pojętą termomodernizację?

– instalacja dodatkowej izolacji w ścianach, strychach, piwnicach i innych obszarach, aby zmniejszyć straty ciepła,
– wymiana nieefektywnych okien na modele o wysokiej wydajności w celu zmniejszenia przecieków powietrza,
– uszczelnienie luk i pęknięć wokół okien, drzwi i innych obszarów w celu zmniejszenia infiltracji powietrza,
– instalowanie listew podłogowych wokół okien i drzwi w celu zmniejszenia przeciągów,
– modernizacja systemów ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji (HVAC), aby były bardziej wydajne,
– wymiana opraw oświetleniowych na bardziej wydajne, takie jak np. żarówki LED,
– zainstalowanie osłon okiennych lub specjalnych folii w celu zmniejszenia wpadania promieni słonecznych w letnich miesiącach.

Zawsze stawiaj na fachowców!

Nie powierzaj tak ważnej sprawy, jaką jest termomodernizacja, mało doświadczonej firmie. Jest to zadanie wielowymiarowe, które wymaga fachowego podejścia do sprawy. Często niezbędne są kompleksowe prace ociepleniowe. W Term Hod zajmujemy się termomodernizacjami w Myślenicach i nie tylko, wykonując wszystkie prace – od A do Z. Zaufaj fachowcom w tej dziedzinie!