607 876 146 | ZAMÓW DARMOWĄ WYCENĘ lukaszhodurek@wp.pl
Zaznacz stronę

Ocieplanie Myślenice

Aby zagwarantować optymalny komfort cieplny w budynku, konieczne jest jego ocieplenie. Można to zrobić zarówno od zewnątrz, jak i od wewnątrz, co pomoże utrzymać ciepło w środku w chłodniejsze dni i zatrzymać upał w miesiącach letnich. Jaki rodzaj izolacji będzie najkorzystniejszy przy ocieplaniu w Myślenicach? Odkryj, jakie metody i materiały są stosowane najczęściej.

Ocieplanie budynków Myślenice

Każdy budynek mieszkalny powinien zapewniać bezpieczne i komfortowe warunki klimatyczne, bez względu na panującą pogodę. Nieodpowiednia izolacja termiczna ścian zewnętrznych często powoduje zawilgocenie i wyziębienie, co osłabia przegrody, jak również zwiększa ryzyko rozwoju grzybów. 

Podstawowym celem stosowanych systemów izolacyjnych jest zmniejszenie strat energii przez ściany konstrukcyjne. Zwiększenie izolacyjności termicznej ścian i zmniejszenie efektu mostków termicznych może korzystnie wpłynąć na obniżenie kosztów ogrzewania zimą i chłodzenia latem. Odpowiednia izolacja termiczna oraz prawidłowo dobrane, przygotowane i zastosowane systemy ociepleń skutecznie chronią budynki przed kondensacją pary wodnej w przegrodzie, jej przemarzaniem i zawilgoceniem.

Czym ocieplać?

Oto kilka z możliwych opcji.

Płyty styropianowe

Bardzo często stosowana metoda, zaliczająca się do bardzo skutecznych i jednych z najkorzystniejszych cenowo. Jednak ceny tego materiału mogą być bardzo zróżnicowane i są zależne od lambdy, czyli czynnika przewodzenia ciepła. Im niższa lambda, tym cena jest wyższa, jednak materiał jest cieplejszy.

Izolacja kocowa 

Ten rodzaj izolacji zewnętrznej budynku zwykle występuje w rolkach i jest wykonany z włókna szklanego, wełny mineralnej, włókien plastikowych lub włókien naturalnych. Jest ona instalowana pomiędzy słupkami ściennymi i legarami, na strychach i podłogach, wokół rur i kanałów oraz w innych miejscach wymagających izolacji.

Izolacja płytami piankowymi

Sztywne płyty piankowe są zwykle wykonane z polistyrenu lub poliizocyjanuratu i są używane do izolacji ścian, fundamentów i sufitów. Płyty są dostępne w różnych grubościach, które mogą być dostosowane do konkretnych potrzeb danej struktury.

Izolacja pianką natryskową

Jest to dwuskładnikowy płyn nakładany za pomocą specjalnego sprzętu, który twardnieje w stałą piankę po rozpyleniu go na powierzchni ścian zewnętrznych budynku. Pianka natryskowa zapewnia szczelne zamknięcie, jak również doskonałe właściwości zatrzymywania ciepła.

Jeśli ocieplanie Myślenice to tylko z Term Hod. Zapraszamy do podjęcia współpracy!