607 876 146 | ZAMÓW DARMOWĄ WYCENĘ lukaszhodurek@wp.pl
Zaznacz stronę

Docieplenia Radom

Docieplenia budynków to ważny krok w stronę oszczędności. Szczególnie w obecnych czasach, kiedy to opłaty za ogrzewanie stale rosną. Jeśli szukasz firmy, która wykona dla Ciebie docieplenia (Radom, Katowice, Warszawa, Skawina…), zgłoś się do nas!

Docieplenia w Radomiu – rodzaje izolacji

Istnieje wiele różnych metod i materiałów do docieplania budynków, takich jak:

  • wełna mineralna –  jeden z najpopularniejszych materiałów. Jest trwała, niepalna i odporna na wilgoć,
  • styropian – najpopularniejszy, obok wełny, materiał izolacyjny. Jest lekki i łatwy w obróbce, jak również odporny na wilgoć i niepalny,
  • pianka poliuretanowa – jest wysoce skuteczna w izolowaniu ciepła, a także odporna na wilgoć i pleśń,
  • materiały na bazie celulozy – są to materiały izolacyjne, które są wykonane z celulozy (papier, karton, tekstylia…). Są one ekologiczne i odporne na wilgoć.

Docieplanie budynku może być wykonane na kilka sposobów, takich jak:

  • metoda lekka – polega na przyklejeniu materiału izolacyjnego do ściany zewnętrznej za pomocą kleju,
  • metoda ciężka – polega na położeniu warstwy izolacji termicznej na zewnętrznej ścianie za pomocą specjalnego kleju lub zaprawy murarskiej.
  • metoda hybrydowa – polega na połączeniu metody lekkiej i ciężkiej.

Materiały izolacyjne

Istnieje wiele różnych rodzajów materiałów izolacyjnych, takich jak wełna mineralna, styropian, pianka poliuretanowa czy materiały na bazie celulozy. Każdy z nich ma swoje własne zalety i wady, a wybór odpowiedniego materiału zależy od indywidualnych potrzeb i warunków budynku.

Specjaliści od izolacji budynków

Docieplenia (Radom) to ważny element, pozwalający na zwiększenie efektywności energetycznej domu czy jakiegokolwiek innego budynku, w którym mieszkają lub przebywają ludzie. Dzięki izolowaniu budynków można znacznie obniżyć rachunki za ogrzewanie i klimatyzację, poprawić komfort użytkowania i ogólny komfort cieplny. Docieplenie pomoże także ochronić budynek przed wilgocią i pleśnią. Jednak aby spełniała swoje zadanie w 100%, ważne jest jej prawidłowe zaplanowanie i zainstalowanie. Na szczęście w TERM-HOD się na tym znamy! Zachęcamy do kontaktu.