607 876 146 | ZAMÓW DARMOWĄ WYCENĘ lukaszhodurek@wp.pl
Zaznacz stronę

Izolacja fundamentów Chorzów

Nie pozwól, by wilgoć i chłód wnikały do Twojego wnętrza! Nawet jeśli Twój dom znajduje się na trudnym terenie, o wysokim poziomie wód gruntowych. Mamy na to swoje sposoby, by odpowiednio zabezpieczyć i takie budynki. Jest to odpowiednia izolacja fundamentów. Chorzów, Gliwice czy Katowice to miasta, w których działamy. Skontaktuj się nami, a zajmiemy się fundamentami także u Ciebie!

Rodzaje izolacji fundamentów

Istnieje kilka rodzajów izolacji fundamentów. To: izolacja termiczna, izolacja przeciwwilgociowa i izolacja akustyczna. Ta pierwsza polega na umieszczeniu warstwy izolacyjnej między fundamentami a podłogą budynku, zapobiegając utracie ciepła przez jego dolną część. Izolacja przeciwwilgociowa zabezpiecza fundamenty przed wilgocią, która może prowadzić do powstawania grzybów i pleśni, a także uszkodzenia konstrukcji budynku. Izolacja akustyczna jest natomiast stosowana w celu zmniejszenia hałasu.

Materiały izolacyjne

Do najczęściej stosowanych materiałów izolacyjnych należą: wełna mineralna, styropian, pianka poliuretanowa czy folie paroizolacyjne. Każdy z nich ma swoje zalety i wady, dlatego też należy rozważyć wszystkie „za” i „przeciw”, by wybrać najlepszy materiał izolacyjny, dobrany do potrzeb konkretnej budowli. Warto pamiętać, że izolacja fundamentów jest tylko jednym z elementów składających się na dobrą efektywność energetyczną budynku. Powinna więc być stosowana w połączeniu z innymi rozwiązaniami jak izolacja ścian, dachu, okien i drzwi. Dzięki temu niemal w pełni zadbasz o komfort cieplny w budynku i o zmniejszenie kwot rachunków.

Izolowanie fundamentów z najlepszymi!

Decydując się na podjęcie współpracy właśnie z nami, zyskasz pewność, że powierzyłeś izolację fundamentów ekipie do zadań specjalnych, która podoła każdemu zadaniu. Przed zaplanowaniem i podjęciem działań, uprzednio szczegółowo zapoznajemy się z planem budowy i ukształtowaniem terenu. Dzięki temu ustalamy, jaki materiał izolacyjny będzie najlepszym rozwiązaniem w tym konkretnym przypadku. Podejmijmy współpracę już dziś!