607 876 146 | ZAMÓW DARMOWĄ WYCENĘ lukaszhodurek@wp.pl
Zaznacz stronę

Termomodernizacja Chorzów

Mieszkasz na Śląsku, jesteś deweloperem lub zarządcą budynków mieszkalnych? Z pewnością zdajesz sobie sprawę, jak ważna jest termomodernizacja. Ma ona na celu nie tylko zabezpieczenie budynku przed utratą ciepła, ale również obniżenie kosztów ponoszonych na energię (nie tylko cieplną). Termomodernizacja Chorzów? W TERM-HOD Ci w tym pomożemy!

Czym jest termomodernizacja?

Z definicji wynika, że są to wszelkie modyfikacje budynku i działania mające na celu ograniczenie do minimum strat ciepła w budynkach. Termin ten odnosi się do szeregu czynności, gdyż jest to szeroki i rozbudowany temat. Każda termomodernizacja powinna być poprzedzona audytem energetycznym lub uproszczoną analizą energetyczną.

Co głównie zalicza się do termomodernizacji?

– ocieplenie ścian zewnętrznych, stropodachów i dachów,
– wymiana lub uszczelnienie stolarki okiennej i drzwiowej,
– wymiana źródeł ogrzewania,
– modernizacja systemu wentylacji i klimatyzacji,
– inwestycja w odnawialne źródła energii (fotowoltaika, pompy ciepła),
– wymiana kaloryferów
– i inne.

Etapy termomodernizacji

Aby termomodernizacja mogła przebiec skutecznie i kompleksowo, powinna być podzielona na kilka etapów. Pierwszym z nich jest oczywiście ocieplenie ścian budynku. Co dokładnie obejmują poszczególne etapy?

  1. Ocieplenie budynku (przegrody zewnętrzne, dach; wymiana drzwi i okien).
  2. Modernizacja systemów grzewczych (zakup nowego kotła, z mocą dopasowaną do aktualnego zapotrzebowania na ogrzewanie w ocieplonym już budynku).
  3. Dodatkowe rozwiązania (np. odnawialne źródła energii i inne).

Termomodernizacja w Chorzowie i nie tylko

Termomodernizacja (Chorzów) to mądra inwestycja, która może przynieść wymierne korzyści zarówno właścicielom i użytkownikom budynków, jak i środowisku. Dzięki modernizacji izolacji, systemów HVAC i okien, budynki mogą stać się bardziej energooszczędne, komfortowe i zdrowe.