607 876 146 | ZAMÓW DARMOWĄ WYCENĘ lukaszhodurek@wp.pl
Zaznacz stronę

Docieplenia Skawina

Czy izolacja termiczna Twojego budynku jest nieodpowiednia? Chciałbyś zlecić to zadanie profesjonalnej firmie? Oferujemy usługi TERM-HOD! Nasz udział w programach „Kapitalna Firma” i „Rzetelna Firma” to pewność, że możesz na nas polegać. Niekwestionowany lider w ocieplaniu budynków w Skawinie, Krakowie i okolicach – to właśnie TERM-HOD!

Ocieplanie nowych budynków

Zalecane jest jak najszybsze włączenie izolacji do projektu konstrukcji budynku. Pozwoli to uniknąć niepotrzebnego i nadmiernego wychłodzenia konstrukcji oraz potencjalnej wilgoci. Wprowadzanie zmian w późniejszym czasie jest zarówno kosztowne, jak i pracochłonne, dlatego ważne jest, aby planować z wyprzedzeniem. Dopiero co wznoszone budynki powinny być ocieplone – szczególnie ich ściany zewnętrzne, stropy, dachy i posadzki. Przed podjęciem prac ociepleniowych warto, by ściany i stropy były całkowicie suche, gdyż większość materiałów izolacyjnych wymaga właśnie suchej powierzchni.

Docieplanie starych budynków

Izolacja termiczna budynków, ocieplonych kilkadziesiąt, a nawet kilkanaście lat temu, nie jest wystarczająca według obecnych norm i przepisów. Zasady, które regulowały przenikalność cieplną ścian w przeszłości, są dalekie od tych dzisiejszych. Przy ocieplaniu tych konstrukcji stosowano materiały słabej jakości o zbyt małej grubości. W związku z tym wady takiego tradycyjnego podejścia są często odczuwalne, a czasami nawet widoczne gołym okiem. Szczególnie odczuwalne są jednak dla mieszkańców takich budynków. Ich mieszkania szybko się wychładzają, a rachunki za ogrzewanie są zbyt wysokie w stosunku do ilości ciepła w pomieszczeniach.

Nieprawidłowa izolacja

W większości starych budynków można zauważyć na powierzchni ścian uszkodzenia, pęknięcia czy rozejście się izolacji. Niestety można na nich zauważyć także wykwity pleśni i grzybów. Nieprawidłowo położona warstwa izolacyjna skutkuje powstawaniu mostków termicznych, szybkim wychładzaniem się wnętrz i wilgocią. W takim przypadku docieplenia okazują się jedynym wyjściem. Warto także podjąć pozostałe prace termomodernizacyjne, by utrzymać wewnątrz jeszcze większe ilości ciepła.

Docieplenia w Skawinie najlepiej wykonać z TERM-HOD. Zapraszamy do podjęcia współpracy!