607 876 146 | ZAMÓW DARMOWĄ WYCENĘ lukaszhodurek@wp.pl
Zaznacz stronę

Termoizolacja Łódź

Kompleksowo rozwiązujemy problemy z wilgocią, utratą ciepła w budynkach i brakiem wydajności energetycznej. Jesteśmy ekspertami w tej dziedzinie i mamy na koncie setki takich realizacji. Działamy na dużym obszarze, dzięki czemu jesteśmy w stanie obsłużyć klientów z wielu miejscowości – tych mniejszych i większych – aż w trzech województwach.

Co to jest termoizolacja?

Są to działania, mające na celu ograniczenie strat ciepła i oszczędności na energii potrzebnej do ogrzewania obiektów. Termoizolacja polega przede wszystkim na ocieplaniu przegród zewnętrznych budynków, za pomocą materiału izolacyjnego o odpowiedniej grubości. W efekcie tego ciepło nie wydostaje się w niekontrolowany sposób na zewnątrz, zmniejszają się: zużycie energii cieplnej i koszty eksploatacji budynku.

Najpopularniejsze izolatory termiczne

Najpopularniejszym materiałem wykorzystywanym do termoizolacji obiektów są oczywiście styropian i wełna mineralna lub szklana. Inne to m.in.: piana PUR, płyty pilśniowe, korek czy granulaty. Na to, jaki materiał ociepleniowy wybrać, ma wpływ wiele czynników – np. technologia, w jakiej wzniesiono budynek, preferencje i zasoby finansowe inwestora i inne. W przypadku dociepleń ścian kolejnym czynnikiem jest bieżący rodzaj ocieplenia oraz to, z ilu warstw są zbudowane.

Przy hydroizolacji i termoizolacji podłóg na gruncie należy zwrócić szczególną uwagę na poprawność jej wykonania. Błędne wykonanie lub całkowite zaniechanie tych czynności skutkuje stratami ciepła na bardzo wysokim poziomie.

Izolacja ścian zewnętrznych

Jakie warunki powinna spełniać izolacja ścian zewnętrznych? Choć jej wybór zależy od wielu czynników, współczynnik przenikania ciepła nie może być wyższy niż U = 0,3 W/(m²K). Ile zatem powinien wynosić? Zasada jest prosta: im mniej, tym lepiej, gdyż sprawia to, że izolacja ścian jest lepsza i rachunki za energię cieplną będą zdecydowanie niższe.

Izolacja fundamentów

Termoizolacja fundamentów to działanie niezbędne w przypadku domów z ogrzewanymi piwnicami i nie tylko. Materiały stosowane do izolowania fundamentów powinny wyróżniać się podwyższoną odpornością na uszkodzenia mechaniczne i wilgoć.