607 876 146 | ZAMÓW DARMOWĄ WYCENĘ lukaszhodurek@wp.pl
Zaznacz stronę

Termoizolacja Warszawa

Termoizolacja to szereg czynników, które mają wpływ na zachowanie komfortu termicznego w różnego rodzaju budynkach. Izolację można uzyskać za pomocą różnych materiałów i metod i jest ona stosowana zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i komercyjnych. Głownie w celu poprawy efektywności energetycznej i obniżenia kosztów ogrzewania i chłodzenia. Jeśli termoizolacja Warszawa, to wyłącznie z TERM-HOD. Znamy się na tym jak nikt inny!

Na czym polega?

Termoizolacja w Warszawie polega głównie na ocieplaniu ścian zewnętrznych  warstwą materiału izolacyjnego. Jego wybór zależy od funduszy klienta, ale również od wielu innych czynników. Zazwyczaj są to jednak wełna mineralna lub styropian. Ocieplanie pozwala na zmniejszeniu strat ciepła z budynku. Termoizolacja obejmuje nie tylko ocieplenie ścian. Składa się na nią także wymiana okien na te z podwójnymi szybami, zadbanie o izolację dachu oraz zabezpieczenie drzwi i okien przed przeciągami.

Materiały izolacyjne

Materiały izolacyjne są dostępne w różnych formach, w tym płyt, rolek, pianki natryskowej i izolacji wdmuchiwanej. Najczęściej wykorzystywane to: styropian, wełna mineralna oraz piana PUR. Materiały izolacyjne mają za zadanie utrudnienie uciekania ciepła, tworząc barierę między wnętrzem a zewnętrzem budynku.

Prawidłowy montaż izolacji termicznej ma kluczowe znaczenie dla jej skuteczności. Na przykład materiały izolacyjne należy układać w ściśle przylegające do siebie, ciągłe warstwy bez żadnych szczelin i pustych przestrzeni.

Folia odblaskowa

Inną, choć stosunkowo mało popularną metodą izolacji termicznej jest zastosowanie materiałów odblaskowych (w postaci specjalnej folii), które odbijają promienie słoneczne od budynku. Metodę tę można wykorzystać w połączeniu z materiałami izolacyjnymi w celu jeszcze większej poprawy efektywności energetycznej.

Oszczędność na energii dzięki termoizolacji

Właściwe ocieplenie budynku może prowadzić do znacznych oszczędności energii. Na przykład odpowiednio ocieplone poddasze może zmniejszyć straty ciepła przez dach o 25%. Dodatkowo odpowiednio ocieplone ściany mogą zmniejszyć straty ciepła nawet o 40%! Należy jednak zauważyć, że sama izolacja nie rozwiąże wszystkich problemów termoizolacyjnych budynku. Jego właściciel powinien zadbać także o uszczelnienie drzwi i okien, odpowiedni, zmodernizowany system HVAC i nie tylko.