607 876 146 | ZAMÓW DARMOWĄ WYCENĘ lukaszhodurek@wp.pl
Zaznacz stronę

Ocieplanie Wieliczka

Ocieplanie budynków – zarówno jedno, jak i wielorodzinnych – jest ważnym krokiem w kierunku zwiększenia komfortu cieplnego w budynkach. Ponadto jest to również znaczący krok w kierunku obniżenia rachunków i zmniejszenia emisji CO2. Jeśli ocieplanie Wieliczka, to najlepiej z nami! Czyli grupą ekspertów, którzy o ocieplaniu i docieplaniu wiedzą wszystko! Dowiedz się, na czym polegają te czynności i dlaczego warto je wykonywać.

Ocieplanie w Wieliczce – sprawdzone materiały to podstawa!

W TERM-HOD od lat działamy i wyrabiamy sobie markę na dużym obszarze – nie tylko w Wieliczce i okolicach. Dzięki odbywanym szkoleniom, wieloletniemu doświadczeniu i wysoko wykwalifikowanej kadrze mamy rozległą wiedzę na temat izolacji! Współpracujemy z zaufanymi firmami, których produkty i materiały wspomagają nas w trakcie naszej pracy każdego dnia. Proponujemy je naszym klientom, ale jesteśmy w stanie pracować również na materiałach wybranych lub dostarczonych przez naszych klientów.

Wełna mineralna, styropian, pianka, czyli materiały ociepleniowe w pigułce

Najpopularniejszymi materiałami wykorzystywanymi do ocieplania budynków są wełna mineralna i styropian. Warto jednak zapoznać się także z innymi opcjami, takimi jak np. pianka, gdyż – mimo że są droższe – mogą być lepszym i bardziej wydajnym rozwiązaniem. Co więc jest do wyboru?

Pianka poliuretanowa 

Staje się coraz bardziej popularna w sektorze budowlanym – głównie jako płynny materiał nakładany bezpośrednio na powierzchnię. Występuje również w postaci sztywnych płyt. Jest to praktyczna, bezpieczna i uniwersalna metoda, która może być wykorzystana do izolacji szeregu powierzchni – od podstaw budynków po ich dachy. Dwie najczęściej stosowane formy pianki to PIR (poliizocyjanurat) i PUR (poliuretan).

Włókna celulozowe

Do aplikacji zarówno na sucho, jak i na mokro. Są alternatywą dla wełny mineralnej, jednak ich zastosowania są bardziej ograniczone.

Styrodur (polistyren ekstrudowany (XPS))

To jeden z najcieplejszych izolatorów. Jest przy tym wyjątkowo wytrzymały na ściskanie, odporny na wodę, jak również twardy. Współczynnik przewodzenia ciepła w przypadku styroduru wynosi 0,027-0,036 W/(m·K).