607 876 146 | ZAMÓW DARMOWĄ WYCENĘ lukaszhodurek@wp.pl
Zaznacz stronę

Termomodernizacja Skawina

Termomodernizacja to szeroko pojęte działania, zmierzające do osiągnięcia odpowiednich warunków cieplnych w domach, blokach i wszelkich budynkach mieszkalnych. Jako doświadczona i sprawdzona firma zajmująca się dociepleniami, jesteśmy w stanie doradzić i pomóc w termomodernizacji każdego budynku. Jeśli termomodernizacja Skawina, to skontakuj się z nami i podejmij współpracę z najlepszymi!

Co to dokładnie jest termomodernizacja?

To szereg kroków podejmowanych w celu zmaksymalizowania wydajności energetycznej budynku. Przede wszystkim poprzez dodanie izolacji, modernizację systemów ogrzewania, chłodzenia i wentylacji (HVAC) oraz zabezpieczenie drzwi i okien. Celem tego procesu jest zmniejszenie ilości energii potrzebnej do funkcjonowania budynku, redukcja emisji gazów cieplarnianych oraz zwiększenie poziomu komfortu dla jego mieszkańców. 

Głównym elementem termomodernizacji jest poprawa izolacji przegród zewnętrznych budynku. Można to osiągnąć dodając materiał izolacyjny w ściany, sufity i podłogi, a także uszczelnienie wszelkich otworów i szczelin, które mogą powodować przepływ powietrza. Poprawa izolacji pomoże utrzymać budynek w cieple zimą i chłodzie latem, obniżając zapotrzebowanie na ogrzewanie i chłodzenie.

Co oprócz ocieplenia budynków?

Choć ocieplanie ścian zewnętrznych jest podstawowym działaniem termomodernizacyjnym, istnieje kilka innych rozwiązań, mających na celu poprawę wydajności energetycznej budynku. To m.in. modernizacja systemów HVAC, obejmująca wymianę kotłów i pieców grzewczych na nowocześniejsze i bardziej energooszczędne. To również inwestycja w pompy ciepła, klimatyzację i inne systemy, które pomogą w tym, by budynek stał się tańszy w utrzymaniu i bardziej ekologiczny. Kolejnym, ważnym działaniem termomodernizacyjnym w Skawinie jest wymiana okien i drzwi lub przynajmniej uszczelnienie obecnych. 

Termomodernizacja z TERM-HOD

Odpowiednie ocieplenie budynku może spowodować znaczne oszczędności energii. Na przykład, odpowiednio zaizolowane poddasze może zmniejszyć ucieczkę ciepła przez dach o 25%. Ponadto odpowiednio zaizolowane ściany mogą zmniejszyć straty ciepła nawet o 40%! Należy jednak pamiętać, że sama izolacja nie rozwiąże wszystkich problemów związanych z termoizolacją budynku. Właściciel powinien zadbać również o uszczelnienie drzwi i okien, odpowiednie usprawnienie systemu HVAC i inne.